Dowiedz się więcej na temat naszego browaruKilka słów o nas

Browar

Browar Jabłonowo, jako jeden z niewielu pozostałych w Polsce rdzennie polskich, niezależnych prywatnych a na dodatek rodzinnych browarów  swój niewątpliwy sukces rynkowy zawdzięcza głównie błyskawicznemu dostosowywaniu się do aktualnych potrzeb rynkowych, przewidywaniu tych potrzeb, analizie trendów rynkowych na świecie oraz przede wszystkim odwadze we wdrażaniu nowych, wręcz nowatorskich rozwiązań technicznych, technologicznych i marketingowych.

Jako jedni z pierwszych na początku lat 90-tych zdecydowaliśmy się przełamać stereotyp picia typowego piwa – jasne pełne – na rzecz bardziej wyrazistych piw mocnych co spotkało się z ogromnym zainteresowanie konsumentów oraz naśladownictwem ze strony innych producentów. Dziś każdy browar w Polsce ma w swojej ofercie piwa mocne.

W 1997 roku opracowaliśmy unikalną recepturę piwa ciemnego wzorowanego na piwach irlandzkich – Belfasta łamiąc stereotyp kojarzenia piwa wyłącznie z jasnym trunkiem. Był to duży sukces rynkowy i marka Belfast ugruntowując swoją pozycję wyznaczyła nowe kanony w modzie na picie piw innych niż wszystkie. Dziś prawie każdy ambitny producent  stara się stworzyć ciekawe, niszowe piwo szukając inspiracji w różnych zakątkach globu!!!

W połowie lat 90-tych przewidzieliśmy nadchodzącą modę na piwo w puszce i błyskawicznie, jako jedni z pierwszych zainstalowaliśmy nowoczesną linię do rozlewu piwa do puszek. W naszym browarze rozlewaliśmy do puszek piwo dla takich browarów jak Kujawiak Browary Bydgoskie, Perła Lubelska czy Browary Warszawskie Królewskie które w tym czasie nie posiadały własnych linii do rozlewu. Dziś każdy liczący się Browar  w Polsce posiada własną linię do puszkowania piwa a ten rodzaj opakowania stanowi kilkadziesiąt procent ogólnej sprzedaży piwa!!!

https://jablonowo.pl/wp-content/uploads/2017/05/home_ingredients_03.jpg
https://jablonowo.pl/wp-content/uploads/2017/05/home_ingredients_02.jpg

W 2002 roku jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy linię do nalewu piwa do plastikowych, jednorazowych butelek, co wywołało prawdziwy szok na rynku. Pomysł ten spotkał się z entuzjazmem klientów i w dniu dzisiejszym jesteśmy liderem w produkcji piwa w plastikowych butelkach.

W roku 2004 wychodząc naprzeciw tendencji do skracania łańcucha sprzedaży uruchomiliśmy  naszą  patronacką firmę dystrybucyjną. Dzięki pracy kilkunastu marchandiserów oraz kilkudziesięciu sprzedawców docieramy do większości sklepów w Makroregionie Warszawskim dostarczając nie tylko nasze wyroby, ale także wyroby komplementarne, piwa i wina.

Nasz dział promocji i marketingu aktywnie uczestniczy w życiu społecznym sponsorując kilkadziesiąt imprez rocznie – od premier teatralnych poprzez festyny gminne i powiatowe na prestiżowych imprezach w Pałacu Prezydenckim kończąc.

Cały zespół Browaru Jabłonowo, złożony z młodych, ambitnych i otwartych na świat ludzi nieustannie myśli o jak najlepszym zaspokojeniu rosnących wymagań klientów, co stara się realizować poprzez utrzymanie najwyższej jakości produktów a także, a może przede wszystkim poprzez ciągłą pracę nad nowościami – zarówno produkcyjnymi jak i organizacyjnymi.

GDZIE KUPIĆ?

Produkty Browaru Jabłonowo można kupić w całej Polsce za pośrednictwem Hurtowni Patronackich oraz w wybranych sieciach sklepów, super i hipermarketach. Aby uzyskać kontakt z dystrybutorem z konkretnego rejonu prosimy o kontakt z naszym Działem Handlowym.