Browar

Browar Jabłonowo to jeden z niewielu polskich, niezależnych, a na dodatek rodzinnych browarów.  Swój sukces zawdzięczamy błyskawicznemu dostosowywaniu się do aktualnych potrzeb rynku. Ku zadowoleniu konsumentów wprowadzamy nowatorskie rozwiązania techniczne, technologiczne i marketingowe.

Przełamując stereotypy

Jako jedni z pierwszych na początku lat 90-tych zdecydowaliśmy się przełamać stereotyp piwa jasnego pełnego. Rozszerzenie oferty o piwa mocne ucieszyło rzesze piwoszy i zmusiło inne browary do naśladownictwa. Dziś każdy browar w Polsce oferuje piwa mocne, które procentowo stanowią większość sprzedaży! Dzięki ich masowej produkcji możemy realizować piwne projekty niszowe.

Jasne, że również ciemne

W 1997 roku opracowaliśmy unikalną recepturę piwa ciemnego wzorowanego na piwach irlandzkich. Piwo Belfast osiągnęło duży sukces rynkowy i ugruntowując swoją pozycję wyznaczyło nowe kanony, a nawet modę na picie piw innych niż wszystkie.

Butelka to nie wszystko

W połowie lat 90-tych jako jedni z pierwszych zainstalowaliśmy nowoczesną linię do rozlewu piwa do puszek. W naszym browarze rozlewaliśmy do puszek piwo dla takich browarów jak Kujawiak Browary Bydgoskie, Perła Lubelska czy Browary Warszawskie Królewskie, które w tym czasie nie posiadały własnych linii do rozlewu. Dziś każdy liczący się browar  w Polsce posiada własną linię do puszkowania piwa, a ten rodzaj opakowania stanowi kilkadziesiąt procent ogólnej sprzedaży piwa!

Jesteśmy nie do pobicia

W 2002 roku jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy linię do nalewu piwa do plastikowych, jednorazowych butelek, co wywołało prawdziwy szok na rynku. Pomysł ten spotkał się z entuzjazmem klientów. Obecnie jesteśmy liderem w produkcji piwa w plastikowych butelkach, mając w ofercie 4 podstawowe gatunki w dwóch pojemnościach butelek!

Mazowsze jest nasze

W roku 2004 wychodząc naprzeciw tendencji do skracania łańcucha sprzedaży, uruchomiliśmy naszą patronacką firmę dystrybucyjną. Dzięki pracy kilkunastu marchandiserów oraz kilkudziesięciu sprzedawców docieramy do większości sklepów w Makroregionie Warszawskim.

Jabłonowo czyni imprezę

Nasz dział promocji i marketingu aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, sponsorując kilkadziesiąt imprez rocznie. Wspieramy premiery teatralne, festyny gminne i powiatowe, a także prestiżowe imprezy w Pałacu Prezydenckim.

Piwowarstwo jest dla nas sztuką

Cały zespół Browaru Jabłonowo jest złożony z młodych, ambitnych i otwartych na świat ludzi. Nieustannie myślimy o jak najlepszym zaspokojeniu rosnących wymagań klientów przez utrzymanie najwyższą jakości dotychczasowych piw oraz poszukiwanie nowych receptur i pomysłów.

cropped-cropped-cropped-hero_03.jpg

Historia – takiej tradycji nie można zmarnować!

Browar Jabłonowo powstał w 1992 roku staraniem Leona i Huberta Buksowiczów oraz ich wieloletniego przyjaciela Włodzimierza Parola. Dzięki uporowi, stałemu pogłębianiu wiedzy piwowarskiej, a także życzliwości spotkanych na swej drodze ludzi, firma przetrwała najtrudniejszy okres pierwszych dwóch lat istnienia. Niebanalnym czynnikiem stale motywującym założycieli Browaru była rodzinna tradycja piwowarska – przodkowie właścicieli, Roch i Jakub Zawadzcy w XIX wieku posiadali znane browary na Warszawskim Powiślu!

Rozwój, rozwój, rozwój…

Początkowo założeniem było stworzenie małej, lokalnej firmy skoncentrowanej wyłącznie na najbliższym rynku. Szybko jednak okazało się, iż dla uzyskania wysokiej jakości produktów niezbędne są inwestycje w wydajne i nowoczesne urządzenia produkcyjne. A te wymagają środków, które można uzyskać zwiększając produkcję.  Zweryfikowano pierwotne założenia i konsekwentnie rok po roku zwiększano produkcję jednocześnie unowocześniając i rozbudowując park maszynowy. W ciągu dziesięciu lat produkcja wzrosła ponad dwudziestokrotnie i nadal z roku na rok się powiększa!

Browar Jabłonowo, Mazowsze, Polska

Dziś Browar Jabłonowo dysponuje nowoczesną warzelnią składającą się z 5 kotłów, w których 24 godziny na dobę powstaje tak zwana brzeczka piwna poddawana następnie fermentacji w jednym z 13 ogromnych tankofermentorów. W fazie końcowej gotowe piwo leżakuje nabierając smaku i aromatu w jednym z 24 tanków leżakowych. Gotowe, odleżakowane piwo poddawane jest filtracji i trafia bezpośrednio do rozlewu – do butelek, beczek, puszek bądź butelek PET w dwóch wielkościach. Obecnie Browar Jabłonowo poprzez powiązaną hurtownię patronacką oraz sieć hurtowników dociera bezpośrednio do większości sklepów w Województwie Mazowieckim, a dzięki współpracy z sieciami sklepów oraz super- i hipermarketami produkty Browaru są dostępne praktycznie w całej Polsce.

foto-chudkiewicz-242

 

Smak nowości!

Browar Jabłonowo dzięki inicjatywie i innowacyjności wyznacza nowe trendy.  Stworzyliśmy specjalną markę Manufaktura Piwna, którą stale poszerzamy o nowe, intrygujące produkty. Piwa te przeznaczone są dla ludzi szukających czegoś nowego, niepowtarzalnego i wyjątkowego – dla ludzi, którzy chcą zdobywać nowe doświadczenia i nie boją się wyzwań. Odtwarzamy tradycyjne receptury charakterystyczne dla wielkich historycznych krain piwnych, a także próbujemy zupełnie nowych, autorskich przepisów. Z Browarem Jabłonowo zawsze jest ciekawie.

 

slide4

Znajdź nas!

Centrala
Aleja Krakowska 77
05-552 Wólka Kosowska

tel. +48(22) 756-15-45, 756-17-36
fax: +48(22) 756-17-36
Biuro:
biuro@jablonowo.pl

Dział sprzedaży:
mg@jablonowo.pl
btolkacz@jablonowo.pl